Нікопольський район
www.nikopol-rn.dp.gov.ua


Міністерство енергетики України
Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом"
Відокремлений підрозділ "Запорізька АЕС"
Управління роботи з громадськістю та ЗМІ
Інформаційний центр

Адреса: 71504, а/с 626, інформаційний центр, УРЗМІ, ВП ЗАЕС, м. Енергодар
Тел./факс: (06139) 6-21-27, 6-21-81, автовідповідач: 5-68-02
E-mail: uiso1@mgw.npp.zp.ua
Internet-site: http://www.npp.zp.ua
27.07.2020

П Р Е С - Р Е Л І З

На Запорізькій АЕС будується полігон для неутилізованих виробничих відходів


На Запорізькій АЕС будується новий об’єкт – полігон для неутилізованих виробничих відходів, який розрахований на тридцять років експлуатації.
Проєкт комплексу розроблений проєктно-конструкторським підрозділом Запорізької АЕС. Його будівництво розпочалося в минулому році і до кінця поточного року об’єкт потрібно завершити та здати в експлуатацію. Готовий полігон буде передано цеху господарського обслуговування, який в подальшому його експлуатуватиме.
«Будівництво нового полігону триває. Роботи ведуться силами фахівців управління будівництва Запорізької АЕС. Об’єкт плануємо завершити до кінця поточного року», - розповів головний інженер управління будівництва Сергій Соломоненко.
Полігон для неутилізованих виробничих відходів – це комплекс будівель та споруд. Вже зведені санітарно-побутові корпуси, насосна станція, контрольно-пропускний пункт з естакадою для огляду автомобілів. Зараз ведуться роботи з внутрішнього оздоблення приміщень. Будівники кладуть бетонну дорогу та монтують чашу для відходів, об’єм якої складе близько 80 тис. м3.


Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 27 липня 2020 року становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.
Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 23%. Полигон 2.JPG