Нікопольський район
www.nikopol-rn.dp.gov.ua


Набрали чинності зміни до Правил дорожнього руху в частині перевезення дітей

4 березня 2021 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів від 24 лютого 2021 року № 152, якою внесено зміни до Правил дорожнього руху в частині перевезення дітей.

Що змінилось:

- доповнили визначення дитячої утримуючої системи (замість спеціальних засобів);

- прибрали вік дитини, залишили лише зріст (145 см);

- прибрали вимогу щодо користування дитячими утримуючими системами на транспортних засобах, що здійснюють регулярні, регулярні спеціальні та нерегулярні пасажирські автобусні перевезення, та спеціалізованих транспортних засобіах (медичної допомоги, Міноборони, МВС, Національної поліції, ДСНС, Держприкордонслужби, СБУ, ДСО);

- доповнили пункт щодо правил використання дитячих утримуючих систем в транспортних засобах.

Детальніше:

Пункт 1.10 доповнено новим абзацом:

- дитяча утримуюча система - обладнання, що здатне утримувати дитину в сидячому або нахиленому положенні, яка у разі зіткнення або різкого гальмування транспортного засобу зменшує небезпеку травмування дитини, що в ньому перебуває, шляхом обмеження рухливості її тіла.

Підпункт «б» пункту 21.11 викладено в такій редакції (забороняється перевозити):

б) дітей, зріст яких менше 145 см, у транспортних засобах без використання дитячих утримуючих систем, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; на задньому сидінні мотоцикла та мопеда, крім:

- транспортних засобів, що здійснюють регулярні, регулярні спеціальні та нерегулярні пасажирські автобусні перевезення, за умови дотримання встановлених цими Правилами обмежень швидкості руху;

- спеціалізованих санітарних автомобілів бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги, оперативних транспортних засобів Міноборони, МВС, Нацполіції, ДСНС, Держприкордонслужби, Служби безпеки, Управління державної охорони під час виконання ними невідкладного службового завдання.

Правила доповнено пунктами 21.12 - 21.16 такого змісту:

21.12. Дитячі утримуючі системи повинні використовуватися у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки чи системами з'єднання дитячої утримуючої системи, передбаченими їх конструкцією, та відповідати вимогам чинних в Україні правил і нормативів.

21.13. Дитячі утримуючі системи встановлюють на місцях для сидіння, крім першого ряду. У разі перевезення дитини віком до трьох років у легковому автомобілі на місці для сидіння першого ряду допускається встановлення дитячих утримуючих систем, які встановлюються проти напрямку руху з обов'язковим відключенням фронтальної подушки безпеки цього місця для сидіння (у разі її наявності).

21.14. Дитячі утримуючі системи встановлюють і використовують відповідно до інструкцій виробників цих систем та транспортних засобів.

21.15. Характеристики дитячої утримуючої системи повинні відповідати масі та зросту дитини, яка в ній перевозиться.

21.16. Діти повинні перебувати у дитячих утримуючих системах у пристебнутому положенні.


За більш детальною інформацією з даного питання та інших правових питань ви можете звернутись до Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, за адресою: м. Нікополь, вул. Івана Богуна, 9, тел. (0566) 68-75-23, (0566) 68-75-40, МТС +380958009736, номер гарячої лінії 0-800-213-103, та до Томаківського бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: смт. Томаківка, вул. Лесі Українки,41 тел.(05668)3-14-22, (068) 795-89-35.
«Томаківське бюро правової допомоги» Нікопольського МЦ з надання БВПД

Президент затвердив новий порядок складення присяги судді

Володимир Зеленський затвердив Порядок складення присяги судді особою, призначеною на посаду судді.

Відповідний Указ № 88/2021 від 4 березня 2021 року набере чинності з дня опублікування.

Згідно з Указом особа, призначена на посаду судді, складає присягу судді в присутності Президента під час урочистої церемонії, що проводиться у приміщенні, де встановлено Державний Герб і Державний Прапор України.

На урочисту церемонію складення присяги судді особою, призначеною на посаду судді, запрошуються:

- Голова Верховного Суду,

- Голова Ради суддів України,

- Голова Вищої ради правосуддя,

- Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Урочиста церемонія складення присяги судді розпочинається виконанням Державного Гімну України.

Присягу судді, текст якої визначено Законом «Про судоустрій і статус суддів», зачитує особа, призначена на посаду судді, а в разі складення присяги судді кількома особами, призначеними на посаду судді, - найстарша з них за віком особа.

Текст присяги підписує суддя із зазначенням дати її складення.

Після складення присяги судді Президент або за його дорученням інша особа вручає судді посвідчення.

Відповідно з дня набрання чинності Указом № 88/2021 втратять чинність укази від 6 квітня 2011 року № 380 «Про Порядок складення присяги судді особою, вперше призначеною на посаду професійного судді» та від 2 серпня 2013 року № 417 «Про внесення зміни до пункту 2 Порядку складення присяги судді особою, вперше призначеною на посаду професійного судді».


За більш детальною інформацією з даного питання та інших правових питань ви можете звернутись до Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, за адресою: м. Нікополь, вул. Івана Богуна, 9, тел. (0566) 68-75-23, (0566) 68-75-40, МТС +380958009736, номер гарячої лінії 0-800-213-103, та до Томаківського бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: смт. Томаківка, вул. Лесі Українки,41 тел.(05668)3-14-22, (068) 795-89-35.
«Томаківське бюро правової допомоги» Нікопольського МЦ з надання БВПД