www.nikopol-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 27 лютого 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Нікопольський район >> Новини
Про звернення депутатів Нікопольської районної ради VIІІ скликання
Версія для друку Написати листа
5 січня 2021 року на пленарному засіданні позачергової третьої сесії Нікопольської районної ради VIІІ скликання розглядалося та було прийняте рішення Р № 21-3/VIІІ «Про звернення депутатів Нікопольської районної ради VІІІ скликання до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, народного депутата України виборчого округу 35 - Германа Д.В., народного депутата України виборчого округу 40 - Трухіна О.М. щодо забезпечення прав громадян на виконання Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» в частині встановлення особливого режиму енергоспоживання населення, яке проживає у зоні спостереження».

Звернення депутатів Нікопольської районної ради VІІІ скликання
до Президента України, Прем’єр-міністра України,
Голови Верховної Ради України,
народного депутата України виборчого округу 35 - Германа Д.В,
народного депутата України виборчого округу 40 - Трухіна О.М.
щодо забезпечення прав громадян на виконання Закону України
«Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» в частині встановлення особливого режиму енергоспоживання населення,
яке проживає в зоні спостереження


Постановою Кабінету Міністрів України № 1325 від 28.12.2020 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 483» встановлено єдину фіксовану ціну на електричну енергію для побутових споживачів, внаслідок чого скасовано знижений тариф для побутових споживачів, що проживають у 30 кілометровій зоні атомних електростанцій.
Статтею 22 Конституції України визначено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Законом України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», який є основоположним в ядерному законодавстві України, встановлено пріоритет безпеки людини та навколишнього природного середовища, права і обов'язки громадян у сфері використання ядерної енергії.
Статтею 12 зазначеного Закону визначено соціально-економічні умови проживання та праці громадян і передбачено умови надання пільги з оплати за спожиту електричну енергію для населення, яке постійно проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій. Відповідно до статті 17 Закону України «Про електроенергетику» розмір вказаної пільги становив 30% від визначеного тарифу на електроенергію. Однак, вказана норма втратила чинність у зв’язку із введенням в дію нового Закону України «Про ринок електричної енергії», в якому відсутній механізм врегулювання питання затвердження пільгових тарифів для вказаної групи населення.
Зауважуємо, що скасування пільгового тарифу для цієї категорії може призвести до вкрай негативних наслідків так як порушує право населення на соціально-економічну компенсацію ризику для населення, яке проживає в зоні атомних електростанцій, гарантоване Законом України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку».
Проблема скасування пільги торкнулася мешканців шести адміністративно-територіальних одиниць Нікопольського району, а саме: міст Нікополя та Марганця, Червоногригорівської селищної ради, Мирівської, Покровської та Першотравневської сільських рад.
Просимо врахувати також те, що у містах Нікополі та Марганці відсутнє централізоване опалення, внаслідок чого житлові та соціальні об'єкти переведені на опалення електрикою. Отже, використання електроенергії у цих містах значно перевищує середні показники щомісячного споживання електроенергії по країні.
Скасування пільгового тарифу неодмінно призведе до соціальної напруги та ще більш скрутного становища населення в період ускладненої ситуації спричиненою світовою пандемією.
Ураховуючи зазначені обставини, депутати Нікопольської районної ради сподіваються на якнайшвидшу реакцію та позитивне вирішення названої вище проблеми шляхом розгляду наступних пропозицій:

1. Внесення змін та доповнень до Закону України «Про ринок електричної енергії» в частині визначення розміру законодавчо встановленої та гарантованої пільги для населення, яке постійно проживає в 30 кілометровій зоні спостереження.

2. Скасування постанови Кабінету Міністрів № 1325, як такої, яка порушує право населення, яке проживає в зоні атомних електростанцій, гарантоване Законом України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку».

3. Розглянути як першочерговий законопроєкт № 2778 від 17.01.2020 р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо ціноутворення та тарифів на електричну енергію для споживачів, які постійно проживають в 30 кілометровій зоні атомних електростанцій».За дорученням депутатського корпусу
голова районної ради А. КУРИЛОВИЧ
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор