www.nikopol-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Нікопольський район >> Новини
«Книга пам'яті» зібрала 346 історій про героїв Дніпропетровщини, які загинули на Донбасі, захищаючи Україну
Версія для друку Написати листа
Сотні очей… Вони проникливо дивляться зі сторінок «Книги пам’яті» про героїв Збройних Сил України, які не повернулися із зони АТО. Видання презентували у Дніпропетровській облдержадміністрації. Воно побачило світ завдяки Національному військово-історичному музею України. На презентацію книги в ОДА завітали рідні загиблих, волонтери, військовослужбовці. Їхню трагедію і біль неможливо умістити на друкованих сторінках.

«Традиційно в четвер в ОДА проходить презентація книг. Запрошуємо блогерів та письменників. Тепер нова зустріч – презентація «Книги пам’яті». У ній – 800 історій про військових ЗСУ, які загинули в зоні АТО. Із Дніпропетровщини пішли захищати Україну майже 25 тисяч хлопців. Не повернулися – понад 400. У книзі пам’яті 346 історій про наших земляків. Важливо розказати про них. Пам’ять про героїв залишиться в наших серцях назавжди», – підкреслив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Книга пам'яті» – це розповідь про майже 800 загиблих на Донбасі військових ЗСУ. Близько половини з них – вихідці із Дніпропетровщини, інші – з Вінницької, Волинської, Закарпатської, Житомирської та Донецької областей. У книзі – біографія та фото кожного бійця. Про деяких героїв можна прочитати зворушливі спогади рідних і друзів.

На презентацію приїхали близькі загиблих, волонтери, військовослужбовці.

«Дивлячись на фото загиблих героїв, розумієш: слова «душу й тіло ми положим за нашу свободу» – не просто рядок з Гімну, вони – стан душі української нації», – каже Ілляна Гайдук. Дівчина прийшла на зустріч, щоб вшанувати пам’ять рідного брата, загиблого у збитому під Луганськом літаку ІЛ-76
.
Навічно залишиться у пам’яті офіцер запасу 40-го механізованого окремого батальйону ЗСУ Олександр Попов. Він родом з Тернівки Дніпропетровської області. Пройшов від початку до кінця Іловайськ. Під час виходу з «котла» був контужений, потрапив до полону. Після шпиталю знову став у строй і відправився на передову в Дебальцеве. Там потрапив під танковий обстріл і загинув. Йому був 31 рік. Олександр Попов нагороджений посмертно орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

«Сашко мав дві вищі освіти, працював гірничим інженером у «Павлоградвугіллі». Він знав, що Україна переможе, вірив у свою вдачу. Але забув, що інколи між знаннями і вірою лежить прірва. Після загибелі сина у пресі вийшла стаття «Шлях у вічність капітана Попова». Насправді, всі загиблі захисники пішли у вічність. Дякую всім, хто увічнив їхні імена у «Книзі пам’яті». Приємно, що хлопців згадали, написали про них. Держава живе доти, доки пам’ятає своїх героїв», – втираючи сльози, каже мати Любов Попова.

Ідейний натхненник книги – Національний військово-історичний музей України. Фінансову підтримку надало Міністерство оборони.

«Цей проект стартував влітку 2014-го, коли наш музей почав збирати інформацію про загиблих на Донбасі. Пізніше ми створили сайт «Книга пам’яті полеглих за Україну». З вересня 2014 року під егідою музею почала працювати місія «Евакуація-200», яка займалася пошуком, ідентифікацією та вивезенням загиблих. Тепер народилася друкована версія «Книги пам’яті». До неї увійшли лише біографії бійців Збройних Сил України. Але наразі готується нове видання, у якому будуть згадані загиблі герої й інших збройних формувань», – розповів виконуючий обов’язки директора Національного військово-історичного музею України, редактор-упорядник книги Ярослав Тинченко.

На сьогодні наклад книги обмежений – 1200 екземплярів. У першу чергу, її отримали сім’ї загиблих. Очікується друге видання: тираж збільшиться, і книгу можна буде придбати у книгарнях.

9 вересня – презентація «Книги пам’яті» в обласному криворізькому музичному коледжі. Адреса: Кривий Ріг, вул. Грабовського, 12 (паркова зона, район човнової станції). Початок – о 17.30.


Родичі загиблих, волонтери, військовослужбовці прийшли в ОДА на презентацію "Книги пам'яті".


Вона розповідає про майже 800 загиблих на Донбасі військових Збройних Сил України.


"Дякую всім, хто увічнив імена наших синів у «Книзі пам’яті». Приємно, що хлопців згадали, написали про них. Держава живе доти, доки пам’ятає своїх героїв", – втираючи сльози, каже мати Любов Попова.


Заспівали Гімн України.


Слова «душу й тіло ми положим за нашу свободу» – не просто рядок з Гімну, вони – стан душі українців.


"До "Книги пам'яті" увійшли лише біографії бійців Збройних Сил України. Але наразі готується нове видання, у якому будуть згадані загиблі герої й інших збройних формувань», – говорить Ярослав Тинченко.


Міні-виставка. Серед її експонатів – особисті речі загиблих бійців...


...Їх знаходили на полі бою або передавали рідні.


Автор і режисер Сніжана Потапчук привезла фільм "Неоголошена війна". "Цей фільм – спроба зрозуміти, що це за конфлікт і яка його природа, спроба почути думку солдата з передової", – зазначила вона.


Документальні кінокадри наврядчи когось залишать байдужими.


Тираж книги обмежений – 1200 екземплярів.


Її отримають, у першу чергу, родичі героїв, які не повернулися з пекла війни.


9 вересня – презентація «Книги пам’яті» у Кривому Розі. Приходьте, аби разом згадати про хлопців, які пішли в небо, захищаючи мир в Україні.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор



File Attachment Icon
6.jpg